Аналіз регуляторного впливу рішення Кіровоградської районної ради

АНАЛІЗ
регуляторного впливу рішення Кіровоградської районної ради

 

«Методика розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл Кіровоградського району»

 

Проблема, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання

Проблема, яку передбачається розв’язати запропонованим регуляторним актом є створення єдиного організаційно – економічного механізму справляння плати за оренду цілісного майнового комплексу підприємства, установи спільної власності територіальних громад сіл району, їх структурних підрозділів та окремого індивідуально визначеного майна підприємств, установ спільної власності територіальних громад сіл району.

 

Цілі державного регулювання

Метою регулювання є встановлення єдиної методики розрахунку та порядку використання орендної плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл району.

 

Альтернативні способи досягнення зазначених цілей

Альтернативи запропонованому регуляторному акту немає внаслідок того, що питання затвердження Методики розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності впроваджений на державному рівні Законом України «Про оренду державного та комунального майна».

 

Механізм, який застосовується для розв’язання проблеми і відповідні заходи

Вирішення проблеми буде досягнуто шляхом впровадження методики розрахунку та використання орендної плати за оренду комунального майна.

Даним рішенням затверджується Методика розрахунку орендної плати, спрямування та використання орендної плати.

Затвердження Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл Кіровоградського району здійснюється з метою впровадження єдиної Методики розрахунку та використання плати за оренду цілісного майнового комплексу підприємства, установи спільної власності територіальних громад сіл району, їх структурних підрозділів та окремого індивідуально визначеного майна підприємств, установ спільної власності територіальних громад сіл району.

 

Можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

У разі прийняття запропонованого регуляторного акта при розрахунку плати за оренду майна комунальної власності буде застосовуватись єдиній підхід до всіх орендарів ( крім визначення орендаря на конкурсних засадах ).

 

Очікувані результати прийняття регуляторного акту

Очікуваним результатом прийняття запропонованого регуляторного акта є створення прозорості та відкритості в процесі визначення розміру орендної плати.

 

Строк дії акту

Термін дії запропонованого регуляторного акта визначено на державному рівні на період дії Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

 

Показники результативності акта

Основним і головним показником результативності регуляторного акта є збільшення надходжень до районного бюджету від орендної плати за оренду майна, створення прозорості та відкритості в процесі визначення розміру орендної плати.

 

Заходи спрямовані на відстеження результативності регуляторного акта

1. Здійснення планових перевірок застосування регуляторного акту та контролю за надходженням орендної плати до районного бюджету.