№151: Про звіт голови районної ради

КІРОВОГРАДСЬКА РАЙОННА РАДА
ДЕСЯТА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ


РІШЕННЯ

від «23» грудня 2016 року, № 151

м. Кропивницький

 

Про звіт голови районної ради

Відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши звіт голови районної ради Кадигроба С.В. за період з 27 листопада 2015 року по 24 листопада 2016 року,

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА: 

Звіт голови районної ради Кадигроба С.В. взяти до відома.

 

 

Голова районної ради
С.Кадигроб

 

ЗВІТ
голови Кіровоградської районної ради Кадигроба С.В. за період здійснення повноважень з 27 листопада 2015 року по 24 листопада 2016 року  на десятій сесії районної ради сьомого скликання

Шановні депутати районної ради, запрошені!

Пунктом 17 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено щорічне звітування голови районної ради про свою роботу перед радою. Тож пропоную вашій увазі звіт за період першого року діяльності районної ради сьомого скликання. Це звіт про нашу спільну роботу із депутатським корпусом та виконавчим апаратом районної ради в цілому.

Районна рада нинішнього скликання суттєво відрізняється від попередніх скликань. Вибори депутатів проводилися за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій. За новим законом про місцеві вибори кількість депутатів районної ради зменшилась майже удвічі і становить 34 особи. До складу ради увійшли представники із шести політичних партій. Мандати депутатів отримали:

  • від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 11
  • від партії Всеукраїнське   об’єднання «Батьківщина» – 8
  • від Аграрної партії України  – 4
  • від партії «Наш край» – 4
  • від партії «Опозиційний блок» -4
  • від Радикальної партії Олега Ляшка – 3.

До органів місцевого самоврядування прийшли політики, які беруть певні зобов’язання, ставлять завдання і їх виконують.

Як голова представницького органу місцевого самоврядування впродовж звітного періоду я намагався організувати роботу так, щоб рада якомога повніше та ефективніше виконувала покладені на неї обов’язки, діяла послідовно й зосереджено, із врахуванням інтересів виборців. Вся наша робота ґрунтується на глибокому усвідомленні власної відповідальності за розвиток району. На мою думку, саме сьогодні, в період децентралізації у нашій країні, вагомо і авторитетно має звучати слово кожного депутата чи посадової особи місцевого самоврядування.  

Районна рада здійснює повноваження в межах Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законів України, указів, постанов і розпоряджень Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, відповідно до Регламенту Кіровоградської районної ради та інших нормативно-правових актів, а також згідно із затвердженим на сесії планом роботи.

Основним завданням голови районної ради є забезпечення міжсесійної та сесійноїроботи ради, оскільки сесія є організаційною формою діяльності місцевих рад. Депутатський корпус у процесі роботи ухвалює рішення, які мають характер місцевого нормативного акту і є обов’язковими до виконання на території району. Всього за звітний період проведено 8 пленарних засідань, прийнято 136 рішень, серед яких питання формування, уточнення і використання районного бюджету, затвердження цільових програм соціально-економічного спрямування, розвитку територій, питання комунальної власності, ефективного використання майна, укладення договорів оренди приміщень.  Серед рішень нормативного характеру – затвердження регламенту районної ради, складу постійних комісій районної ради, президії, відповідних положень. Затверджено робочі органи ради, зокрема склад лічильної комісії, створеної для підрахунку голосів, яка на даний час забезпечує поіменне голосування у прийнятті рішень.

У зв’язку зі змінами до ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменного голосування внесено зміни до Регламенту, яким встановлено, що рішення районної ради приймаються відкритим поіменним голосуванням. Підрахунок здійснює лічильна комісія, яку очолює депутат      Семеняка І.М., секретар – депутат Демченко Н.М. Результати поіменного голосування в обов’язковому порядку оприлюднюються, розміщуються на офіційному веб-сайті районної ради в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку, а також додаються до протоколу сесії районної ради.  

Активна і злагоджена участь депутатів у роботі пленарних засідань та засідань постійних комісій забезпечує їх організоване й результативне проведення. Цьому сприяє вчасне подання матеріалів з питань, що вносяться на розгляд сесії. Відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради забезпечує гласність у роботі ради та її органів, обговорення громадянами проектів рішень, важливих питань місцевого значення, вивчає громадську думку, оприлюднює рішення ради. У нашій роботі нормою стало оприлюднення проектів рішень їх розробниками не пізніше як за 20 робочих днів до дати його розгляду з метою прийняття, що здійснюється на виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації». На сайті районної ради оприлюднюється й інша публічна інформація.

Постійні комісії районної ради в сесійний період забезпечують детальне вивчення і прийняття депутатами важливих рішень, реалізації планів та намірів. Акцентую увагу на тому, що комісії цього скликання є активними повноважними організаторами дій районної ради, особливо – у питаннях соціального розвитку, використання бюджетних коштів, затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, управління спільною власністю територіальних громад та ін.

Районна рада сьомого скликання утворила 5 постійних комісій, в минулих скликаннях було 7. На своїх засіданнях депутати попередньо розглядають питання сесій, готують відповідні висновки. Постійні комісії очолюють компетентні, активні депутати. До роботи постійних комісій залучались працівники виконавчого апарату районної ради, районної державної адміністрації.

Постійну комісію з питань законності, діяльності ради, депутатської етики, регламенту очолює Русінський Олег Михайлович. Члени комісії в обов’язковому порядку розглядають всі проекти рішень на відповідність Регламенту районної ради. За звітний період проведено 9 засідань, на яких розглянуто близько 30 профільних  питань, що стосуються діяльності ради та депутатського корпусу.

Постійна комісія з питань бюджету, фінансів та інвестиційної політики здійснює повноваження під керівництвом депутата Кухти Володимира Валентиновича.  За звітний період на 11 засіданнях  розглянуто більше 50 питань бюджетного процесу, серед яких затвердження звітів про виконання районного бюджету за певний період, внесення змін до районного бюджету на рік, фінансування цільових програм, погоджуються питання розподілу державних коштів у вигляді дотацій та субвенцій.

Члени постійної комісії з питань власності, промисловості, будівництва, транспорту, енергетики та зв’язку, головою якої є депутат Савчук Микола  Миколайович, на 7 засіданнях розглянули понад 20 питань, що стосуються укладення договорів оренди майна комунальної власності, яке належить територіальній громаді, раціонального використання об’єктів комунального майна. Внесено на сесію і ухвалено рішення про приватизацію об’єктів спільної власності територіальних громад сіл району.  

Постійна комісія з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та використання природних ресурсів, яку очолює депутат Семеняка Ігор Миколайович, детально розглядає питання затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Відбулося 7 засідань за активної участі членів комісії, прийнято відповідні висновки й рекомендації з розглянутих та обговорених  більш як 30 проектів рішень.

Постійна комісія з питань освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, молодіжної політики та соціального захисту населення під головуванням депутата Таровика Сергія Петровича розглядає питання реформування закладів освіти, прийняття соціальних програм. Було проведено 7 засідань, розглянуто близько 30 проектів рішень, які отримали певні висновки. За рекомендацією постійної комісії рішенням сьомої сесії районної ради затверджено Умови проведення конкурсу щодо визначення опорних шкіл серед загальноосвітніх закладів району, розроблено певні заходи, створено компетентну конкурсну комісію, до складу якої входять і депутати районної ради. Після детального розгляду питання конкурсною комісією рекомендовано створити Карлівське і Соколівське навчально-виховні об’єднання, ці школи визначити як опорні, і підготувати відповідні проекти рішень на сесію районної ради.

Дієвим дорадчим органом районної ради є президія районної ради. За звітний період проведено  9 засідань президії, на яких розглядались всі внесені на сесію проекти рішень, організаційні питання, узгоджувались шляхи вирішення соціально-економічних та суспільно-політичних проблем. За результатами активної і плідної співпраці члени президії вносять суттєві пропозиції до рішень, слушні зауваження щодо підготовки питань на розгляд пленарних засідань.

Крім сесійної роботи, депутати районної ради виконують свої повноваження через безпосередній зв’язок із територіальними громадами, беруть участь у засіданнях сесій сільських рад, сприяють вирішенню соціально-економічних питань, здійснюють прийом громадян у визначений час, допомагають виборцям у вирішенні проблем. Налагодити роботу депутатів на територіях сприяють помічники-консультанти депутатів.  Рішенням сесії районної ради ухвалено положення про помічника –консультанта. Відповідні посвідчення оформили у цьому році 7 помічників.

Депутати використовують таку форму роботи як подання запитів з питань життєдіяльності району, які розглядаються на пленарних засіданнях, приймаються відповідні рішення, всього їх було 3, та звернення, які розглядаються керівниками районної ради.

Для вирішення актуальних питань на державному та обласному рівні було прийнято 6 рішень районної ради про звернення до відповідних владних структур. Серед них ініційовані депутатами звернення щодо недоцільності внесення змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, щодо відшкодування витрат по перевезенню пільгових категорій громадян, щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення у приватну власність з урахуванням першочергового права учасників АТО на отримання земельних ділянок.

Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» проводяться звіти депутатів про свою діяльність, терміни визначені рішенням 8-ї сесії районної ради «Про орієнтовні строки проведення звітів депутатів районної ради сьомого скликання», надана інформація буде узагальнена постійною комісією з питань законності, діяльності ради, депутатської етики, регламенту.

Періодично здійснюють прийом громадян за встановленим графіком і депутати Кіровоградської обласної ради Кайдаш Юрій Анатолійович та Чумак Олександр Олексійович, для чого їм створено відповідні умови. Практикуються і виїзні прийоми на територіях сільських рад.

Районна рада в реалізації своїх функцій спрямовувала діяльність на забезпечення належного вирішення питань місцевого значення, більшість з яких стосується соціального захисту населення.

В умовах децентралізації надання адміністративних послуг депутати районної ради забезпечували фінансову підтримку Центру надання адміністративних послуг для зміцнення матеріально-технічної бази, поповнення оргтехнікою, для налагодження зв’язку, доступу до відповідних баз та реєстрів в рамках районної програми сприяння функціонування Центру надання адміністративних послуг Кіровоградської РДА на 2016-2017 роки. Центром надаються 87 адміністративних послуг. Періодично на сесії заслуховуються звіти про виконання заходів ухваленої програми.

Для підтримки малозабезпечених верств населення в разі необхідності коштами діє програма соціального захисту окремих категорій громадян «Турбота», ухвалена районною радою.  

З метою психологічної реабілітаційної та матеріальної допомоги військовим – учасникам АТО, крім цієї програми, діє Комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей, в рамках яких виділяється відповідна матеріальна допомога.

У грудні місяці 2015 року на базі районної лікарні відбулося урочисте відкриття районного центру медико-психологічної реабілітації учасників АТО. Створено Центр надання допомоги учасникам АТО при райдержадміністрації.

Формуючи бюджет на рік та розглядаючи зміни до нього, депутати в рамках шефської допомоги військовим частинам передбачають кошти на нагальні потреби військових за їхніми зверненнями та в рамках районної програми надання шефської допомоги військовій частині 3011 Національної гвардії України на 2016-2017 роки, затвердженій на четвертій сесії районної ради.

Завдяки надходженням до районного бюджету в рамках районної програми «Вчитель» за ініціативи депутатів районної ради на засіданні восьмої сесії районної ради додатково виділено фінансування для матеріальної підтримки молодих спеціалістів, здійснення їм  преміювання в розмірі 50 відсотків.

Важливим резервом розвитку територій є залучення додаткових коштів на вирішення проблем територіальних громад. Так завдяки спільним коштам районного бюджету, сільської ради, фонду регіонального розвитку та місцевого соціально-відповідального бізнесу здійснено реконструкцію та облаштування Червоноярського та Оленокосогорівського навчально-виховних комплексів.  У цьому році до об’єктів соціальної інфраструктури Кіровоградщини, відібраних для ремонту та реконструкції за рахунок коштів з Державного фонду регіонального розвитку, включено і котельню Первозванівської загальноосвітньої школи. Проектну документацію щодо реконструкції котельні оплатив депутат районного ради, керівник фермерського підприємства Фоменко Є.В.

Здійснено ремонт і заміну вікон у Вишняківській школі завдяки участі місцевої громадської організації «Відродження – 2014» у міжнародних проектах. На заходи з енергозбереження виділялися кошти міжнародної технічної допомоги за проектом Євросоюз, Програма розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на умовах співфінансування з обласного, районного та сільського бюджетів.  Значну допомогу і підтримку території Вишняківської сільської ради надає ТОВ «РосАгро», виконавчим директором якого є депутат районної ради Тарасенко М.М.

Через проект ПРООН здійснюються енергозберігаючі заходи в Іваноблагодатненському НВК.

Завдяки активній позиції депутата районної ради, керівника ПрАТ «Олексіївське» Яцканича В.М. зроблено заміну 26 вікон Олексіївської ЗШ на металопластикові, придбано іграшки для дитячого садка. Реалізації важливих соціальних проектів на місцевому рівні в селах Обознівка, Катеринівка сприяє депутат районної ради керівник ПАТ «Кіровоградське рудоуправління» Кухта В.В. Допомогу в ремонті соціальних закладів у с. Могутньому надають керівники ПП «Влад», депутати районної ради Демченко В.М., Демченко О.В. Значний внесок у розвиток Калинівської громади вносить депутат районної ради, директор ПП «Артур» Шило І.М.

Сільські ради як органи місцевого самоврядування, представляючи на місцях державу і владу, є безпосередніми носіями інтересів територіальних громад, забезпечують їх життєдіяльність, вирішують проблеми жителів. На даний час у районі 30 сільських рад, але активно обговорюється питання громадських об’єднань у зв’язку з децентралізацією. Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» визначено порядок утворення таких об’єднань, які  були б спроможними і мали достатні ресурси для забезпечення належного рівня життя населення.

З метою широкого інформування сільських рад, представників територій з даного питання в районі було проведено громадські слухання на тему «Децентралізація як інструмент якісного життєзабезпечення територіальних громад», організовані Міжнародним республіканським інститутом та Всеукраїнським громадським об’єднанням «Центр підтримки громадських ініціатив».

Кіровоградське районне відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, яке діє відповідно до Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування», під головуванням Созонівського сільського голови Пузакова Д.В., заступник Зайченко Т.А. – Аджамський сільський голова, проводило значну роботу з питань територіальної організації влади. Обговорювалась реформа місцевого самоврядування, яка має на меті суттєве розширення повноважень влади на місцях, створення нової моделі місцевої влади.

Цьому приділялась увага і на засіданнях Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, одне з яких було виїзним, проведено у м.Чигирин Черкаської області. У процесі спілкування з головою Чигиринської районної ради, сільськими головами відбувся обмін досвідом щодо залучення інвесторів для розвитку територіальних громад, здійснення децентралізації. 

За результатами широкого обговорення, пошуків варіантів об’єднання, врахування зауважень і побажань громадськості внесено пропозиції до Перспективного плану формування територіальних громад Кіровоградської області, який затверджується сесією обласної ради. Практично підготовлена до об’єднання Соколівська громада, до якої входитимуть території Іванівської, Карлівської, Вишняківської та Назарівської сільських рад. Вибори голови громади –  18 грудня  ц.р.

Важливою ділянкою роботи районної ради є співпраця з об’єднаннями громадян, діючими на території району. Найбільш ефективними формами такого зв’язку є участь в урочистих заходах, робочих засіданнях, активне спілкування. Зокрема це стосується районної організації ветеранів. Неодноразово я зустрічався з головами ветеранських організацій, з ветеранами війни і праці, вітаючи їх зі святами та ювілейними датами. Увага до людей похилого віку придає їм оптимізму і життєвих сил.

Упродовж звітного періоду здійснювалась підготовка і навчання кадрів органів місцевого самоврядування. На базі Кіровоградського Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій  у квітні та травні місяці навчались сільські голови, у червні – секретарі сільських рад, а також землевпорядники. Удосконалювали професійний рівень відповідно до посадових обов’язків працівники виконавчого апарату районної ради. Голова районної ради та заступник голови проходили навчання з підвищення кваліфікації за професійною програмою в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України в м. Києві, на базі якого короткотермінове навчання проходили і сільські голови. Крім того, вони залучались до участі в семінарах з актуальних питань професійної діяльності на базі Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. 

Особливе місце в структурі матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування займає комунальна власність, як самостійна форма власності, суб’єктами якої є територіальні громади сіл району. Право комунальної власності територіальних громад відповідно до ст.13 Конституції України захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб’єктів.

Управління об’єктами права спільної власності територіальних громад здійснюється за рішеннями районної ради. Важливим напрямком управління майном є вибір форм господарювання для більш ефективного використання майна. Для цього визначаються об’єкти нерухомості, які доцільно передати в користування юридичним та фізичним особам на умовах оренди. Передача в оренду нерухомого майна здійснюється виключно на конкурсних засадах на підставі рішення районної ради  № 249 від 16 серпня 2013 року «Про затвердження Методики  розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл району».

За звітний період сума надходжень до районного бюджету від оренди майна становить 155894,70 грн.

На даний час у спільній власності знаходиться 65 об’єктів, з них 30 шкіл, 2 – дошкільні навчальні заклади, 22 – лікувальні заклади, 1 школа естетичного виховання дітей та 10 нежитлових (офісних) приміщень.

Відповідно до рішення третьої сесії районної ради сьомого скликання «Про затвердження районної Програми приватизації об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл Кіровоградського району на 2016-2017 роки» здійснюється підготовка до приватизації двох об’єктів на виконання ухвалених рішень четвертої сесії районної ради. 

Деякі об’єкти спільної власності потребують відновлення і ремонту, передбачається його здійснення. Зазначу також, що адміністративні будівлі за адресами: вул. Дарвіна, 25 та вул. Кільцева, 34а застраховано від стихійного лиха та злочинних посягань на суму 1989,75грн.

Особлива увага  у моїй діяльності приділялась роботі зі зверненнями та особистому прийому громадян.  Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян»  у районній раді та її виконавчому апараті забезпечуються вимоги до посадових осіб районної ради щодо розгляду  звернень жителів району. Визначені дати та години прийому головою, заступником голови і депутатами обласної ради, звернення детально розглядаються мною особисто та за моїм дорученням  питання, порушені в них, вивчаються заступником голови та іншими працівниками виконавчого апарату.

За період  з  27 листопада 2015 року по  24  листопада 2016 року на адресу голови районної ради  надійшло  94 звернення від  громадян та більше   20 осіб  побували на  особистому прийомі. Звернення, які надійшли до районної ради,  розглядаються згідно з чинним законодавством.

Більшість питань стосується земельних відносин, проблем матеріальної підтримки тощо.

У колективних зверненнях (їх було 6) порушувалися питання щодо реорганізації шкіл району,  комунального господарства, соціальні та інші  питання.

За звітний період на адресу районної ради надійшло  976 документів від Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та ряду міністерств та відомств, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємців,   громадських організацій, установ району та області.

В результаті опрацювання документів виконавчим апаратом районної ради протягом звітного періоду підготовлено і направлено  775  відповідей та  вихідних  створювальних документів.

Мною видано  182 розпорядження, а також підписано  38 спільних розпоряджень голови районної державної адміністрації та голови районної ради. Всі вони стосуються  нагальних питань соціально-економічного розвитку району, роботи районної ради та її виконавчого апарату тощо.

Виконавчий апарат районної ради здійснює організаційне, правове, інформаційно-аналітичне, кадрове, документальне, матеріально-технічне та інше забезпечення діяльності ради, депутатів, сприяє налагодженню територіальних зв’язків з територіальними громадами, органами місцевого самоврядування та виконавчої влади. Функціонування відділів організаційного забезпечення та кадрової роботи, правового забезпечення та документообігу, аналітичного та інформаційного забезпечення, бухгалтерського обліку та з питань власності, сектору з питань архівної справи дає можливість професійно та злагоджено вирішувати всі питання з дотриманням вимог чинного законодавства, детально вивчати звернення громадян, узагальнювати і систематизувати інформацію. Належним чином здійснюється підготовка і організація проведення сесій районної ради, постійних комісій, президії районної ради, Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Відповідально і компетентно, враховуючи вимоги Регламенту роботи районної ради працівники готують проекти рішень та розпоряджень, ведуть документацію, здійснюють контроль за термінами виконання завдань. Сільські ради отримують фахову допомогу з питань законодавства, організаційної та кадрової роботи для вирішення актуальних питань діяльності місцевих рад.

Оптимізації діяльності працівників та удосконаленню роботи посадових осіб місцевого самоврядування сприяє доступ до ресурсів мережі Інтернет,  використання електронного зв’язку, електронних програм. Офіційний веб-сайт районної ради є доступним для депутатів, працівників сільських рад, надійним джерелом інформації. Сільські голови мають можливість розміщувати свої матеріали, які потребують оприлюднення, на Інтернет сторінці нашого сайту відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». 

Діяльність органів місцевого самоврядування висвітлюється через засоби масової інформації. На сторінках газети Кіровоградської районної ради та районної державної адміністрації «Зоря» постійно друкуються матеріали про хід пленарних засідань сесії, про діяльність депутатів районної та сільських рад, про роботу сільських голів, відображаються проблеми територій та пошуки шляхів їх розв’язання. Значна увага приділялася розгляду питань децентралізації та об’єднанню громад.

Керівництво району і депутатський корпус спрямовують зусилля на зміцнення демократичних засад нашого суспільства, вирішення насущних важливих завдань. Нам усім потрібно пам’ятати,  що довіра громади до органів влади можлива дише тоді, коли ця влада є відповідальною і ефективною. Ми повинні працювати так, щоб виборці відчули зміни на краще. Закликаю всіх і надалі організовувати діяльність з повною віддачею для територіальних громад.

Наприкінці хочу подякувати всім депутатам, сільським головам, районній державній адміністрації за підтримку, розуміння і відповідальність у виконанні повноважень, бажаю, щоб помисли і дії кожного зміцнили впевненість людей у зростанні добробуту і стабільному завтрашньому дні.

Дякую за увагу.