№102: Про районну програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки

КІРОВОГРАДСЬКА РАЙОННА РАДА
СЬОМА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ


РІШЕННЯ

від «18» серпня 2016 року, № 102

м. Кіровоград

 

Про   районну програму підтримки
індивідуального житлового будівництва
на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки

Відповідно  до Указу Президента України від  27 березня 1998 року № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 1997 року №376 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанови Кабінету Міністрів України від 03 серпня 1998 року № 1211 «Про затвердження Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального будівництва на селі», на виконання обласної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради від 25 березня 2016 року № 49, відповідно до пункту 16 частини статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» 

РАЙОННА  РАДА ВИРІШИЛА:

1.  Затвердити районну програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки (далі – Програма), додається.

2. Рекомендувати районній державній адміністрації під час внесення змін до  районного бюджету на 2016 рік та формування показників районного бюджету  на 2017-2020 роки передбачити необхідні кошти для забезпечення виконання  Програми.

3. Рекомендувати виконкомам сільських рад:

  • розробити та подати на затвердження сільської ради місцеві програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі;
  • під час внесення змін до місцевих бюджетів на 2016 рік та формування показників  бюджетів  на 2017 – 2020 роки передбачити необхідні кошти для забезпечення виконання  відповідних місцевих Програм.

4. Зняти з контролю рішення районної ради від  19 травня 2011 р року № 63 «Про районну програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі  «Власний дім» на  2011-2015  роки» у зв’язку із закінченням терміну дії.

5. Контроль за виконанням даного  рішення покласти на   постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів та інвестиційної  політики.

 

 

 Голова районної ради
С. КАДИГРОБ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення  Кіровоградської районної
ради
«18» серпня  2016 №102

 

РАЙОННА ПРОГРАМА
підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016 – 2020 роки

ВСТУП

Районна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки (далі – Програма) розроблена на підставі обласної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради  25 березня 2016 року № 49, виходячи з цілей та завдань останньої.

Програма передбачає створення умов для успішної реалізації на території району цільової програми, а саме: визначення додаткових місцевих джерел фінансування програми та механізму взаємодії місцевих органів влади з обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (далі –Фонд).

Підтримка індивідуального житлового будівництва на селі здійснюватиметься: 

  • шляхом надання забудовникам довгострокових пільгових кредитів на спорудження житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями та добудови незавершених житлових будинків, спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій, а також придбання незавершеного будівництвом та готового житла згідно з Правилами надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 1998 року № 1597;
  • через обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

І. ПРОБЛЕМА, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА

Районна програма  спрямована на розв’язання з однієї з найважливіших загальносуспільних проблем району – забезпечення мешканців сільської місцевості житлом. Спостерігається відтік молоді з сільської місцевості, головною причиною чого є відсутність належних  житлових умов та робочих місць. Рівень інженерного забезпечення  існуючого житлового фонду в сільській місцевості залишається вкрай низьким.

ІІ. МЕТА ПРОГРАМИ

Метою Програми є поліпшення житлових та соціально-побутових умов проживання сільського населення на території району, інженерного облаштування села. Програма спрямована на:

  • покращення демографічної ситуації в районі;
  • залучення висококваліфікованих та молодих фахівців на сільськогосподарські підприємства району та для роботи у соціальній сфері села;
  • розширення на території району інвестування у будівництво житла на селі та здешевлення його вартості;
  • створення сприятливих умов життя населення району;
  • вирішення проблем забезпечення житлом та поліпшення житлово-побутових умов учасників АТО та  внутрішньо переміщених осіб.

ІІІ. ШЛЯХИ І ЗАСОБИ РОЗВЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ,  ОБСЯГИ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ, СТРОКИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Для розв’язання проблем, пов’язаних з будівництвом та придбанням житла в сільській місцевості у межах району, буде забезпечено:

  • проведення роз’яснювальної роботи з  сільськими головами  щодо правил надання пільгового кредиту згідно з Програмою;
  • висвітлення в засобах масової інформації переваги Програми на отримання пільгового довгострокового   кредиту  сільським забудовникам; 
  • за поданням сільських рад до районної державної адміністрації –  щорічне  уточнення та  формування списків  сімей, бажаючих  отримати  пільговий кредит  за  Програмою.

Джерела фінансування програми «Власний дім» формуються за рахунок коштів:

  • державного бюджету;
  • обласного бюджету, передбачених на реалізацію цієї Програми;
  • районних бюджетів та сільських бюджетів, передбачених на впровадження цієї Програми та відповідних місцевих програм;
  • підприємств, установ, організацій та інших, не заборонених чинним законодавством, джерел.

Ресурсне забезпечення  районної Програми наведено в додатку до Програми. Дана Програма діє протягом 2016 – 2020 років. 

IV. ЗАВДАННЯ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА СУЧАСНОГО СТАНУ РАЙОНУ

Основними завданням Програми на 2016 -2020 роки є:

  • надання довгострокових пільгових кредитів, що є суттєвим стимулом для активізації індивідуального житлового будівництва, розвиток особистого сільського господарства, підвищення самозайнятості населення та поліпшення інфраструктури села;
  • закріплення кадрів, особливо молоді, у населених пунктах сільської місцевості району;
  • створення додаткових робочих місць, оскільки будівництво, добудова, реконструкція та підключення  інженерних мереж до існуючих комунікацій буде здійснюватися як самими Позичальниками, так і за рахунок найманої праці;
  • підвищення авторитету місцевих органів влади серед населення.

Кіровоградський район розташований в центральній частині Кіровоградської області,  навколо міста Кіровограда.  Територія району складає 1535,95 кв. км. На території району розташовано 75 населених пунктів, у тому числі одне селище.  Станом на 01.01.2016 рік чисельність постійного населення району становить  35297 тис.чол. Все населення – сільське. У народному господарстві району зайнято 8800 тис.чол. Житловий фонд району складає 874,327 тис.кв.м загальної площі. Основна частина житлового фонду збудована у 50-80 роках минулого століття. Газифікація району природним газом розпочата у 1980 році. Станом на  01.01.2016 в районі не газифіковано 7720 будинків у селах, до яких підведений природний газ.

V. НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ТА ЗАХОДИ ПРОГРАМИ 

1. Організувати проведення широкої роз’яснювальної роботи щодо кредитування індивідуального житлового будівництва в сільських населених пунктах району шляхом надання пільгових довгострокових кредитів на будівництво, реконструкцію, газифікацію та придбання житла.                                         

Райдержадміністрація,
органи місцевого самоврядування
Постійно

 

2. Готувати списки осіб, що потребують поліпшення житлових умов, та надання їх обласному фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

Відділ регіонального розвитку,
містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства
та адміністративних послуг райдержадміністрації,
органи місцевого самоврядування
Щороку до 20 січня та до 20 липня

 

3. Сприяти діяльності Фонду шляхом реалізації заходів районних програм.         

Відділ регіонального розвитку, містобудування, архітектури,
житлово-комунального господарства та
адміністративних послуг райдержадміністрації,
органи місцевого самоврядування
Постійно

 

4. Висвітлювати переваги Програми та популяризації Програми серед сільського населення у місцевих засобах масової інформації.

Виконкоми сільських рад,
керівники підприємств всіх форм власності,
районна державна адміністрація,
редакція газети Кіровоградської районної ради та
Кіровоградської районної державної адміністрації «Зоря»
Постійно

VIКОРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОРАМИ

Координація роботи виконання Програми здійснюється відділом регіонального розвитку, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та адміністративних послуг райдержадміністрації.

Відділ регіонального розвитку, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та адміністративних послуг райдержадміністрації  звітує про розвиток індивідуального житлового будівництва на селі Обласному фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі щороку до  20 січня та до 20 липня.

Контроль за виконанням даної програми здійснює районна державна адміністрація.