№531: Про встановлення акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на території Гаївської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області

ГАЇВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
КРОПИВНИЦЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СОРОКОВА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ


РІШЕННЯ

від «18» червня 2020 року, № 531

с. Гаївка

 

Про встановлення акцизного податку
з реалізації суб’єктами господарювання
роздрібної торгівлі підакцизних товарів
на території Гаївської сільської ради
Кропивницького району
Кіровоградської області

Керуючись ст. 143, 144 Конституції України, статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями) сесія  сільської  ради

ВИРІШИЛА:

1. Встановити з 01 січня 2021 року по Гаївській сільській раді акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, а саме:

Платниками податку є:
Особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Об’єктами оподаткування є операції з:
– реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;

Базою оподаткування є:
– вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до вимог Податкового Кодексу України.

Ставка податку
 Для підакцизних товарів, ставки податку встановлюються у розмірі 5 відсотків ;

Дата виникнення податкових зобов’язань
Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а у разі реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, – є дата надходження оплати за проданий товар.

Порядок обчислення податку з товарів, вироблених на митній території України
Суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, визначаються платником податку самостійно, виходячи з об’єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов’язань.

Сплата податку при реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим Кодексом України для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

Складення та подання декларації з акцизного податку
Базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.

Платник податку – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку.

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову сільської ради – Примак В.В.

 

 

Сільський  голова
В. В. Примак