№553: Про організацію харчування дітей у закладах освіти та встановлення плати для батьків за харчування дітей в закладах дошкільної освіти району в 2020 році

КРОПИВНИЦЬКА РАЙОННА РАДА
ДВАДЦЯТЬ П’ЯТА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ


РІШЕННЯ

від «20» грудня 2019 року, № 553

м. Кропивницький


Про організацію харчування дітей
у закладах освіти та встановлення
плати для батьків за харчування дітей
в закладах дошкільної освіти району
в 2020 році

Відповідно до пункту 3 статті 56 Закону України «Про освіту», статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту», пункту 5 Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 116, пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 року № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» (зі змінами), постанов Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (зі змінами) та від 26 серпня 2002 року №1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» (зі змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 21 листопада 2002 року № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах» (зі змінами), на виконання районної програми розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти на 2018-2021 роки, затвердженої рішенням сесії Кіровоградської районної ради від 20 грудня 2017 року №300, 

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА: 

Організувати харчування у 2020 році за рахунок бюджетних коштів:

1) для учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти району пільгових категорій, у яких батьки або особи, що їх замінюють, мають відповідні документи про належність дитини до пільгової категорії, а саме:

 • діти-сироти;
 • діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти, потерпілі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
 • діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
 • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних або інклюзивних класах;
 • діти, переселені з тимчасово окупованих територій;
 • діти, батьки яких загинули під час участі в АТО, операції Об’єднаних сил;
 • діти, батьки яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО, операції Об’єднаних сил;
 • діти, батьки яких були поранені під час участі в АТО, операції Об’єднаних сил;
 • діти, батьки яких беруть участь в операції Об’єднаних сил.

2) для учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти району, крім пільгових категорій, зазначених в пп.1 п.1, при наявності кошторисних призначень.

 

2. Встановити у 2020 році вартість харчування однієї дитини в день у закладах загальної середньої освіти району за рахунок бюджетних коштів 16,00 грн.

 

3. Організувати харчування у 2020 році за рахунок бюджетних коштів для вихованців закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів, а також для вихованців закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів, навчально-виховних об’єднань пільгових категорій, у яких батьки або особи, що їх замінюють, мають відповідні документи про належність дитини до пільгової категорії, а саме:

 • діти-сироти;
 • діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти, потерпілі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
 • діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
 • діти, переселені з тимчасово окупованих територій;
 • діти, батьки яких загинули під час участі в АТО, операції Об’єднаних сил;
 • діти, батьки яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО, операції Об’єднаних сил;
 • діти, батьки яких були поранені під час участі в АТО, операції Об’єднаних сил;
 • діти, батьки яких беруть участь в операції Об’єднаних сил;
 • діти з особливими освітніми потребами, які виховуються у спеціальних групах;
 • діти з інвалідністю.

4. Встановити у 2020 році вартість харчування однієї дитини в день у закладах дошкільної освіти району та дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів за рахунок бюджетних коштів:

 • вихованці закладів дошкільної освіти – 16,00 грн.;
 • вихованці закладів дошкільної освіти, батьки яких мають трьох і більше дітей – 21,00 грн.;
 • вихованці пільгових категорій закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів, зазначених в п.3 даного рішення, – 26,00грн.

5. Встановити розмір плати для батьків за харчування дітей у закладах дошкільної освіти, дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів району  у розмірі – 10,00 грн. в день за одну дитину.

6. Встановити знижку розміру плати для батьків за харчування дітей в закладах дошкільної освіти, дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів сім’ям, які мають трьох і більше дітей, на 50%.

7. Дозволити керівникам закладів освіти району за рішенням батьківського комітету збільшити вартість харчування за рахунок добровільних батьківських внесків.

8. Керівникам закладів загальної середньої освіти району організувати харчування учнів 1-11 класів, які не належать до пільгових категорій, зазначених в п. 1 даного рішення, за рахунок добровільних батьківських внесків з розрахунку 16 грн. в день на одну дитину.

9. Організувати дворазове харчування вихованців пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням при закладах загальної середньої освіти району в 2020 році (14-денна зміна) за рахунок бюджетних коштів та встановити вартість харчування однієї дитини в день 20 грн. при наявності бюджетних призначень.

10. Організувати одноразове харчування учнів-учасників ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів, І (районного) етапу конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України закладів загальної середньої освіти району за рахунок бюджетних коштів та встановити вартість харчування однієї дитини в день 16 грн. при наявності бюджетних призначень.

11. Уповноважити відділ освіти, молоді та спорту Кропивницької районної державної адміністрації здійснювати контроль за організацією харчування в закладах освіти району у встановленому законодавством порядку.

12. Вважати таким, що втратило чинність, рішення Кіровоградської районної ради від 14 грудня 2018 року № 439 «Про організацію харчування дітей у закладах освіти та встановлення плати для батьків за харчування дітей в закладах дошкільної освіти району в 2019 році».

13. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, молодіжної політики та соціального захисту населення.

 

 

Заступник голови  районної ради
Н.ВІТЮК