№31: Про звернення депутатів Кіровоградської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України

КІРОВОГРАДСЬКА РАЙОННА РАДА
ДРУГА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ


РІШЕННЯ

від «17» грудня 2015 року, № 31

м. Кіровоград

 

Про звернення депутатів
Кіровоградської  районної ради
до Президента України,
Верховної Ради України,
Прем’єр-міністра України

 Керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

РАЙОННА РАДА ВИРІШИЛА:

1. Затвердити  звернення депутатів Кіровоградської  районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо недоцільності внесення змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

2. Надіслати текст звернення до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України.

3. Контроль за даним рішенням покласти на постійну комісію районної ради з питань законності, діяльності ради, депутатської етики, регламенту.

 

 

Голова районної ради
С. Кадигроб

           

 

               

Президенту України
Порошенку П.О. 

                                                                                         Голові Верховної Ради України
Гройсману В.Б. 

                                                                                       Прем’єр-міністру України
Яценюку А.П.

ЗВЕРНЕННЯ 

Ми, депутати Кіровоградської районної ради сьомого скликання,  глибоко занепокоєні ситуацією щодо змін у податковому законодавстві у   2016 році.

Так, оприлюднений 30.11.2015 року Міністерством фінансів України проект ЗУ “Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні”,  фактично відміняє усі пільги для сільгоспвиробників, оскільки встановлює:

  • скасування спецрежиму ПДВ для всіх суб’єктів господарювання в АПК;
  • можливість застосування спрощеної системи оподаткування (група “C”) лише для підприємств, у яких річний обсяг доходу за попередній рік не перевищує 2 млн. грн;
  • скасування пільг з неоподаткування будівель і споруд сільськогосподарських  виробників.

Натомість у проекті Державного бюджету України на 2016 рік відсутні будь-які елементи державної підтримки АПК.

При цьому, на відміну від багатьох країн, де аграрна галузь є дотаційною, в Україні сільськогосподарська галузь донедавна демонструвала позитивні показники розвитку.  Cпецрежим ПДВ для сільгоспвиробників, який діє з 1998 року, є найефективнішим, до того ж некорупційним механізмом підтримки галузі. Пряма підтримка сільгоспвиробників, яку пропонує Уряд, містить корупційні ризики.

Скасування спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників з 1 січня 2016 року є згубним з точки зору забезпечення продовольчої безпеки України. Адже економічна динаміка розвитку АПК у 2015 році підтверджує необхідність збереження державної підтримки галузі.  

Наголошуємо, що збереження існуючої системи оподаткування аграрного сектору до 1 січня 2018 року передбачено Коаліційною Угодою та Програмою дій Уряду. Пільги для агропромислової галузі прописані в Угоді про асоціацію України з ЄС, згідно норм СОТ.

Звертаємо Вашу увагу на те, що підходи до законотворчої діяльності Уряду порушують вимоги чинного законодавства України щодо неможливості внесення змін в податкове законодавство на наступний рік наприкінці поточного року.

Вважаємо, що зазначений законопроект не може бути прийнятий в запропонованій редакції, адже означатиме крах агропромислового комплексу України та може спричинити масові акції протесту з боку фермерів і селян, призвести до зменшення інвестиційної привабливості держави, спричинити скорочення робочих місць, занепад соціальної сфери села, адже сільськогосподарські товаровиробники виступають основними роботодавцями для сільського населення, а також надають суттєву фінансову підтримку на утримання галузі освіти, культури, охорони здоров’я та інших об’єктів інфраструктури.

Враховуючи вищевикладене, переконливо просимо підтримати пропозиції  депутатів Кіровоградської районної ради сьомого скликання щодо недоцільності внесення запропонованих законопроектом змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

                                     

Звернення підтримано на пленарному засіданні
другої  сесії Кіровоградської районної
ради  сьомого скликання  17.12.2015 року,
рішення № 31